Aktualności

Paweł Baryluk akredytowanym audytorem systemu EuCertPlast

22.10.2020

Paweł Baryluk akredytowanym audytorem systemu EuCertPlast

Paweł Baryluk akredytowanym audytorem systemu EuCertPlast

 

Miło nam poinformować, że w zespole Silk Road Certification dostępny jest do Państwa dyspozycji audytor branży recyklingu tworzyw sztucznych. Paweł Baryluk w październiku 2020 został akredytowanym audytorem systemu EuCertPlast i dołączył do elitarnego grona kilkudziesięciu audytorów w Europie.

EuCertPlast jest organizacją, która ma zdefiniowane wymagania w oparciu o normę Unijną EN 15343:2007. Uzyskanie certyfikatu EurCertPlast staje się rozpoznawalnym znakiem zaufania dla recyklerów poużytkowych tworzyw sztucznych w Europie. Ideą systemu jest zagwarantowani firmom recyklingowym i odbierającym, że zbierane odpady z tworzyw sztucznych trafiają do recyklingu (a nie do obrotu handlowego) prowadzonego w zrównoważony sposób. Firmy zajmujące się recyklingiem zainteresowane uzyskaniem certyfikatu EuCertPlast muszą zostać poddane audytowi przez akredytowanego audytora EuCertPlast. Więcej informacji o systemie na EuCertPlast.

Firma Silk Road Certoiofication świadczymy usługi audytowe oraz doradcze dla recyklerów tworzyw sztucznych, zdecydowanych ubiegać się o pozyskanie certyfikatu EuCertPlast w całej Unii Europejskiej. Firmy spełniające normy otrzymają certyfikat zgodności EuCertPlast ważny przez okres jednego roku zgodnie z wytycznymi EuCertPlast. W Polsce już 15 firm uzyskało certyfikat EuCertPlast dla swoich produktów zwiększając tym samym proces identyfikowalności i oceny zgodności materiałów pochodzących z recyklingu. Więcej na temat procesu uzyskania certyfikatu EurCertPlast.

W celu uzyskania informacji na temat certyfikatu EuCertPlast, prosimy o kontakt z Pawłem Baryluk, pawel.baryluk@src.org.pl.