Aktualności

Jesteśmy jednostką certyfikującą KNR Green!

20.07.2023

Z nieskrywaną radością informujemy, że zostaliśmy jednostką certyfikującą na zgodność ze standardem KNR Green! Certyfikat KNR Green jest solidnym wsparciem w spełnianiu rosnących wymagań rynkowych, również w zakresie współpracy z wiodącymi sieciami handlowymi, dotyczących etykietowania produktów podążających za standardami zrównoważonego rozwoju. Świadczy również o poszanowaniu istniejącego prawodawstwa krajowego i Unii Europejskiej, zobowiązującego do zwiększenia poziomu recyklingu odpadów.

Jesteśmy jednostką certyfikującą KNR Green!

KNG Green jest polskim standardem certyfikacji dla branży recyklingu, którego właścicielem i operatorem jest Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu – największa organizacja branżowa w kraju.

Standard został stworzony dla recyklerów działających w 7 obszarach:

  • tekstylnym,
  • metalurgicznym,
  • papierniczym,
  • drzewnym,
  • szklarskim,
  • chemicznym,
  • tworzyw sztucznych.

Istotą certyfikacji według KNR Green jest potwierdzenie zgodności z wymaganiami prawnymi i jakościowymi, stawianymi przez rynek surowców wtórnych. KNR Green odpowiada na potrzeby przedsiębiorstw, w tym sieci handlowych, dla których uwierzytelnione pochodzenie materiałów z recyklingu jest ważnym elementem strategii opartej o zrównoważony rozwój. Certyfikacja KNR Green wspiera transformację w kierunku gospodarki obiegu zamkniętego (GOZ, ang. Circular Economy), będącej jednym z filarów Europejskiego Zielonego Ładu.

Transformacja do GOZ i udział materiałów z recyklingu jest także jednym z elementów raportowania ESG zgodnie ze standardami ESRS.

Jeśli działasz w branży recyklingowej lub do produkcji używasz materiałów pochodzących z recyklingu – skontaktuj się z nami!


Usługi powiązane: RecyClass, EuCertPlast, Potwierdzenie zawartości PCR, Blue Angel, Utrata Statusu Odpadu, EN 15343.